Galerie »

« cestování

MARSA ALAM - Marsa Shagra Village

Donedávna bylo Marsa Alam pouze malou rybářskou vesničkou ležící na západním pobřeží Rudého moře. V současné době je to rychle se rozvíjející a na popularitě získávající oblast. K rozvoji jí, kromě výstavby nových hotelů, pomohlo i otevření mezinárodního letiště v roce 2001. Marsa Alam je dnes stále vyhledávanějším místem ke strávení dovolené. Největší turistický boom se v oblasti teprve očekává a díky tomu si zde můžete užít klidné, ničím nerušené dovolené na panenské písčité pláži u křišťálově čistého moře s pobřežím, jež lemují pestrobarevné korály, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé.

Neomezené potápění na House Reef je součástí standardního balíčku. Před prvním ponorem obdržíte od průvodce základní popis lokality kolem zálivu. Poté máte možnost vychutnávat neomezené potápění. To je určitě jeden z nejunikátnějších aspektů tohoto místa - volné potápění v buddy párech vlastním tempem a v době, kterou si sami zvolíte. Potápěčské láhve jsou snadno přístupné, takže si prostě vezmete láhev, napíšete se na tabuli a jdete se potápět. Pokud chcete vyjet na zodiacu, jsou tyto celý den k dispozici.

Pobyt a potápění na lokalitách v Marsa Alam patří skutečně k těm nejlepším v Egyptě. Přímo před základnou je nádherný domácí reef. Na vzdálenější lokality se vyjíždí člunem. Výhodou je i krátka vzdálenost od vyhlášených lokalit Elphinstone Reef, Dolphin House (Samadai Reef), Abu Dabbab atd.

Ubytování

Nádherný a klidný eco-kemp s potápěčským centrem je situován cca 30km od letiště Marsa Alam. Můžete si vybrat ze široké nabídky ubytování, od luxusního domku až po stan.

Stravování

Formou plné penze, snídaně, oběd, večeře a lehká svačinka v odpoledních hodinách jsou podávány v otevřené restauraci s výhledem na moře. Podávání je flexibilní a nastaveno podle plánu potápění. Nealkoholické nápoje, minerální voda, čaj, káva a horká čokoláda jsou zahrnuty v balíčku s plnou penzí. Kromě toho si můžete dát zmrzlinu, espresso, čerstvé šťávy, lehké nealkoholické nápoje, čokoládové tyčinky, sušenky. Egyptské pivo je k dispozici za příplatek.

Kompletní informace naleznete na stránkách klubu Seawaydiving.