Galerie »

« cestování

SULAWESI

Jednoznačnou špičkou je rezervace Bunaken – Manado, národní podmořský park o rozloze 75 000ha. Další pověstnou lokalitou pro potápěče je úžina Lembeh, vyhlášená nejen svými útesy, ale také černým pískem s neskonalou pestrostí drobných a endemických živočichů, které člověk potká jednou za život. Sulawesi však nejsou jen o nádherném potápění. Nabízí také úžasnou přírodu, architekturu a jedinečnou kulturu.

Lembeh

Lembeh resort je situován na privátní pláži s vlastní zátokou. Většina potápěčských lokalit je vzdálena max. 10 minut. Restaurace je přímo na pláži a je centrem všech potápěčských akcí. Ubytování v superior vilkách s větrákem, balkónem a koupelnou s WC a ve standardních pokojích v rodinném domě.

Bunaken

Resort na tropickém ostrově přímo na pláži je obklopený nádhernou zahradou. V hlavní budově je kromě pokojů pro hosty knihovna a DVD místnost, učebna, kuchyň a restaurace. Potápěčské centrum je účelně zařízená tradiční budova, které je centrem všech potápěčských aktivit. Resort je přímo na pláži v krásné zahradě s tradičními dřevěnými bungalovy pro hosty, které jsou čisté a komfortní s balkóny a houpacími sítěmi. V restauraci pocítíme chuť Bunakenu. Všechny potraviny pocházejí z tamních zdrojů a vaří se z nich výborné speciality. Menu je složeno z ryb, kuřecího masa, vajíček a také některých vegetariánských pochutin. Všechna hlavní jídla jsou servírována s rýží, zeleninou a salátem.

Kompletní informace naleznete na stránkách klubu Seawaydiving.