Galerie »

« cestování

Zanzibar

Zanzibar je velmi oblíbený ostrov, ležící v Indickém oceánu při východním pobřeží Afriky, 6° jižně od rovníku. Ostrov je součástí Tanzánie, jejímž hlavním městem je Dar es Salaam. Zanzibar se skládá z hlavního ostrova Unguja, ostrova Pemba a několika malých okolních ostrůvků. Rozloha celého souostroví je 2 332 km². Na ostrovech dominuje svahilská kultura, která byla utvářena původní africkou kmenovou kulturou a ovlivňována perskými, arabskými a indickými přistěhovalci - většinou obchodníky, kteří sem zavítali jako první cizinci. Moderní historie se datuje od příjezdu prvních portugalských a britských obchodníků. Jako první Evropan připlul na Zanzibar portugalský mořeplavec Vasco da Gama, který přistál na jeho východním pobřeží při obchodní cestě do Indie v roce 1499. První britská loď – Edward Bonaventure – vedená kapitánem Jamesem Lancesterem, připlula na Zanzibar roku 1592. Od těchto dob se Zanzibar stal důležitým obchodním místem, odkud se vyváželo především koření a látky. Dnes je ostrov stále více oblíbenou turistickou destinací, a to hlavně díky nádherným bílým plážím, velmi zachovalému podmořskému světu a nádherné přírodě v nitru ostrova. Přímo v přístavu Zanzibaru můžeme obdivovat starou čtvrť, tzv. Stone Town, který byl vyhlášen světovou památkou UNESCO a kde najdeme typické úzké křivolaké uličky, staré mešity, arabské paláce, stará tržiště, kde byli dříve nabízeni otroci, zdobné katedrály a historickou pevnost, která dodnes připomíná historii ostrova. V neposlední řadě doporučujeme navštívit tržiště, kde je nabízeno mnoho druhů koření, jehož vůně se nese celým ostrovem.

Kromě potápění na lokalitách kolem Zanzibaru je v případě zájmu možné zorganizovat 3 a více denní potápěčské safari na vyhlášené lokality u ostrova Pemba nebo Mafia.

Ubytování v menším stylovém hotelu s 32 prostornými pokoji s rodinnou atmosférou, ležícím ve středisku Nungwi, 60 minut jízdy od letiště. Hotel Langi Langi dýchá pravou africkou atmosférou a společné prostory jsou vybaveny pravými starožitnostmi z dob vlády sultánů. Restaurace, bar, bazén, lehátka u bazénu, internet, směnárna. Za poplatek prádelna, masáže. Partnerská potápěčská základna je 3 minuty pěšky po pláži. Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, individuálně nastavitelnou klimatizací, stropním ventilátorem, moskytiérou, telefonem, trezorem (zdarma), ledničkou. Snídaně formou bufetu, za příplatek polopenze nebo plná penze. Hotel dává prostor zejména výborné svahilské kuchyni a místním specialitám.

Kompletní informace naleznete na stránkách klubu Seawaydiving.