Galerie »

« články a reportáže

International Cleanup Day 2009

Na sobotu dne 19. září 2009 připadl letos mezinárodní Den za čistší vodu, každoročně koordinovaný neziskovou nadací Project AWARE společně s PADI potápěčskými centry po celém světě. Této výzvy jsme vyslyšeli i my - PADI CENTRUM SEAMASTER - a na tento den jsme zorganizovali uklízecí ponor na známé lokalitě Barbora poblíž Teplic. Pro úklid byla vybrána lokalita u hlavní pláže. Nejvíce odpadků bylo nalezeno v blízkosti mola jachetního klubu.

I přes nečekaně malou účast mokrého týmu bylo vyzdviženo skoro 50 kg kelímků, PET lahví, igelitek, plechovek a dalších předmětů odhozených nezodpovědnými návštěvníky. Suchý tým, který ve větším počtu pomáhal s úklidem na břehu nasbíral "pouze" 15kg většinou v křoví dobře schovaného nepořádku.

Ti, co plánovali přijet na Barču a nedorazili velice zaváhali, protože byl teplý a slunný den, voda měla v 8m ješte 18 stupňů a viditelnost byla krásných 6m (viz fotografie). Příští rok počítáme i s Vaší pomocí, protože vyzdvižení min. 10 pneumatik a velkého surfového prkna jsme již nezvládli. Proto nezapomeňte príští rok v září hlídat naše web stránky.

O projektu AWARE

Projekt AWARE Foundation je největší nevýdělečnou ekologickou organizací se zaměřením na ochrannu podvodního prostředí prostřednictvím vzdělávání, obhajoby a akce. Pobočky projektu AWARE Foundation v Austrálii, Spojených státech, Japonsku, Velké Británii a Švýcarsku kombinují úsilí pro ochrannu vodních zdrojů ve 175 zemích světa. Pro více informací navštivte www.projectaware.org.