Galerie »

« škola potápění

Potápěčský kurz PADI OPEN WATER DIVER

CENA kurzu: 8 900,-Kč

Cena kurzu obsahuje:

  • teoretickou i praktickou část kurzu
  • zapůjčení kompletní potápěčské výstroje po celou dobu kurzu
  • učebnici PADI OWD včetně RDP tabulky (rekreační plán. ponorů)

Cena kurzu neobsahuje:

  • vystavení mezinárodní potápěčské certifikace 1 000 Kč

Kurz Open Water Diver je určen pro úplné začátečníky, kteří nemají s přístrojovým potápěním žádné zkušenosti. V rámci kurzu zvládnete důležité teoretické znalosti, osvojíte si praktické potápěčské dovednosti a pod vedením profesionálních instruktorů objevíte zcela nový svět.
Po úspěšném absolvování kurzu získáte mezinárodní potápěčskou certifikaci PADI OWD, se kterou se můžete potápět do max. hloubky 18 m a zažívat tak dobrodružství při poznávání rozmanitého podvodního života nebo potopených vraků lodí.

Struktura kurzu:

Teorie

Seznamuje s principy a základními informacemi, které musí znát všichni potápěči, kteří se chtějí bezpečně potápět. V pěti lekcích postupně probereme vybavení potápěče, základy fyziologie, fyziky, bezpečnosti potápění, první pomoci atd. Každá teoretická lekce trvá 1 - 1,5 hodiny včetně výkladu, video prezentací a testu znalostí. Po absolvování kompletní teorie následuje závěrečný písemný test.

Praktická část

Nácvik a rozvoj potápěčských dovedností v kontrolovaných podmínkách (bazén, klidná mělká zátoka apod.). První ponory, při kterých se naučíte důležité potápěčské techniky a dovednosti. Tato cvičení se odehrávají pod přímým dohledem instruktora. Celkem absolvujete pět lekcí, kde hlavním kritériem pro úspěšné zvládnutí je správné a bezpečné provedení požadovaných cviků a dovedností.

Praktická část - volná voda

Ponory ve volné vodě umožňují aplikovat a prohloubit si získané vědomosti a dovednosti ve skutečném potápěčském prostředí pod dohledem instruktora.

Vstupní podmínky a předpoklady

  • minimální věk 11 let
  • zdravotní způsobilost - lékařské potvrzení
  • 3 x foto formát pas